19/02/2011 Adana (M.Karakoç)-(tuttu) - (882,17 TL)
Yazarlarımız - Yazarlar
Yazar Karakoç   
 
19 Şubat 2011 Adana Yarış Yorumları ve Altılı Şablonu (M.Karakoç)
*Bu sayfa ücretlidir, sayfanın tamamını "güncel olarak" yalnız site aboneleri görebilmektedir.
Yayınlanma Tarihi : 19/02/2011 - 09:30
Yorum Editörü : R.D.Oğlu
 
Aşağıda yer alan yorum ve tahminler, sitemizde yayınanan diğer içeriklerden tamamen bağımsızdır ve yalnız yazarın kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Puanlama tablosuna, galop özeti tablosuna vs. endeksli değildir, benzer atlar içerse bile tamamını kapsamayabilir.
 
1.AYAK: Bu koşudaki tayları pek çok kritere göre irdeledim ama çok fazla ön plana çıkan bir isim bulamadım. Dereceleri incelediğimde ilginçtir, kazandığı yarışla değil bu sene içinde iyi gruplarda elde ettiği 5.liklerle 6-AUGURI daha önde göründü. Orjin olarak kumcu gibi görünse de pistin bir miktar yumuşak olduğunu ve taylara bile sert binen Ketme faktörünü düşünerek bu cazip safkanı favori olarak öneriyorum. Grubun en istikrarlı safkanı 3-ÖZMER, grubun en kaliteli safkanı 4-MEZRANA ve ağır kilosuna rağmen grubun en iyi idman durumuna sahip olan safkanı 1-BÜYÜK TAYLAN'da kuponlara yazılmaldır. Daha geniş oynayanlar kazanma şansı olan 2 ve 5 numaralı safkanlarıda yazabilirler.
 
2.AYAK: Apranti yarışı, aşırı kilo farkları var, çoğu formsuz daha doğrusu inişli çıkışlı form grafiğine sahip safkanlar, hep birbirlerini geçiyorlar, bu ayak gel beni kapat diyor ama öyle yapıncada, favori gelirse çok eleştiri alıyoruz. Acemi gibi görünüyoruz, oysaki biz yıllardır sahalardayız, bu tip yüzlerce yarış izledik ve en büyük sürprizlerin buna benzer yarışlarda olduğunu gördük. Bazen naparsanız yapın, hangi kritere göre, hangi duyuma göre koşuyu çalışırsanız çalışın, elinizdeki veriler o kadar esnektirki sonuca varamazsınız. Neyse lafı fazla uzatmayalım sonra Pehlivan yorumları geç veriyoruz diye kızıyor. Yarışın favorisi 9-ÇAKIRALP kazanma özürlü gibi görünsede bu yarışta kilo ve yetenekli apranti avantajına sahip, herkes gibi benimde favorim olacak. Son 3.lükleri başarılı olan 5-SALDIMKAYA'yı bazı önemli duyumlarıda değerlendirerek rakip olarak öneriyorum. Ağır kilolarla, uzun mesafelerde kazanmaya alışık olan 1-VENEK'te mücadelenin içinde olacaktır. Bu koşuyu kazanmaya yeterli form durumu ve çalışması olan diğer 5 isim şablonumdadır.
 
3.AYAK: Stili dışı koşupta yarışa aşırı tempo veren bir isim olmazsa bu yarışın mesafeden dolayı çok yüksek bir tempoda koşulacağını tahmin etmiyorum. Magadan, Yelpınarlı ve Royal Stone'un arkasında yarışı takip edeceğini düşündüğüm 7-LUNAR RELATIVE çok uygun kilosunun verdiği avantajla, hedef yaptığı bu yarışı, önlere yakın takip edip, doğru yerde yürüdüğü takdirde kazanması gerekir. Günün bankosudur.
 
4.AYAK: Benimde herkes gibi favorim 3-BALBEY olacak. Tr favorilerini 1.at veya banko önermekten pek hoşlanmıyorum ama bu safkan son koşusunu uzakara kazanarak çok formda olduğunu gösterdi. Her türlü taktiklede koşabiliyor, yani çok yönlü. Bugün rakipleri biraz sertleşti. Özellikle önde boş kalabilirse müthiş galoplar yapan 2-AKSİÇOCUK ciddi tehlike olabilir. 4 sene aradan sonra Adana pistine dönen 1-HABERKAN'ın sınıfı malum, yazmak lazım. Bu 3 safkanla bu koşuyu geçebiliriz.
 
5.AYAK: Bu yarışın süratli tempoda koşulacağından emin olsam hiç tereddütsüz geleceğin en iyi sprinterlerinden biri olacağına inandığım 4-LION CAT'i banko olarak önerirdim. Ama mesafe bu grup taylar için çok uzun ve yarıştada 7-CARIBBEAN WIND dışında yarışa tempo verecek bir safkan yok, üstüne gidilmezse tempoyu kendisine göre ayarlayıp, çıktığı gibi bitirebilir. İki tempo ihtimaline göre bu iki ismi küçük kuponlara yeterli görüyorum. Geniş kuponlar için önereceğim rakipleri şablonumdadır.
 
6.AYAK: Son koşusunda bu grubun çok üstünde isimleri kolay geçen 3-RAST'ın normal koşullarda bu koşuyuda çok kolay kazanması gerekir. Küçük oynayanlar banko yazabilirler. Geniş oynayanlar için yalnız bir rakip önereceğim. Startta fazla takılmadığı takdirde, son galobunda da form tutmak üzere olduğunu gösteren 2-HÜRAĞA sonlarda sıkı bir sprintle bu yarışı kazanabilir.
 
Bolşanslar.
 
 
ALTILI ŞABLONUM-tuttu:
1.AYAK : 6,3,4,1 / 2,5
2.AYAK : 9,5,1,2,7,11,6,3
3.AYAK : 7
4.AYAK : 3,2,1
5.AYAK : 4,7 / 6,8,5
6.AYAK : 3 / 2
 
ALTILI GANYAN(3/6/7/3/8/3) :882,17 TL VERMİŞTİR. 
 
--6'lı Ganyan 3.atakta (7) ile 882,17 TL, (8) ile 1.886,17 TL ikramiye vermiştir. 
 

 

 

Yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Theme by Pehlivan