24/03/2011 İzmir (Y.İşgören)-(tuttu) - (870,08 TL)
Yazarlarımız - Yazarlar
Yazar İşgören   
 
24 Mart 2011 İzmir Yarış Yorumları ve Altılı Şablonu (Y.İşgören)
*Bu sayfa ücretlidir, sayfanın tamamını "güncel olarak" yalnız site aboneleri görebilmektedir.
Eklenme Tarihi : 24/03/2011 - 09:45
 
Aşağıda yer alan yorum ve tahminler, sitemizde yayınanan diğer içeriklerden tamamen bağımsızdır ve yalnız yazarın kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Puanlama tablosuna, galop özeti tablosuna vs. endeksli değildir, benzer atlar içerse bile tamamını kapsamayabilir. 
 
TAPTUK-MY TURN: Gruptan çok farklı görünen bu iki isim ağır kilolarına rağmen biraz öne yakın yarışı takip ettikleri takdirde aralarında birincilik mücadelesi yaparlar. Kilodan etkilendikleri takdirde vasatın üstünde performansa sahip olan 4-NORRIN RADD, son koşusundaki 2.liği ile ışık yakan 5-ABHUZBA ve hafif kilolu 7-NİKİ NİKİ devreye girebilirler.

AKÇABEY-ENGİZEK: Önde boş kalma ihtimali yüksek olan 4-AKÇABEY, Selim Kaya faktörü olduğu için onu yakın takibe alacak olan 5-ENGİZEK ve Fuat Çakar'la start alacağı için öne yakın gitme ihtimali olan 7-ELEKDAĞLI arasında geçecek bir yarış olarak görünüyor. Yarış erken süratlendiği takdirde ise kalite isim 1-EMSALSİZ'in de şansı olabilir. Bu 4 isim ayrımsız yazılmalıdır.

GÜNEY FIRTINASI: Starttan çıkmama, çıktıktan sonra kazıklayıp jokeyini düşürme, sapma vb. sorunları olduğu için yeterince başarılı olamayan kaliteli safkan, nihayet bu sorunları giderildikten sonra gerçek gücünü yarışa yansıtmaya başladı. Bir önceki yarışında bu rakiplerinin çoğuna 4-5 boy fark yaptığı için bu yarışın haklı favorisi konumunda. Tek rakibi aprantisi olacak. Aprantisi bir hata yapmazsa ve eski kötü huyları nüksetmezse çok kolay bir yarış kazanır, banko yazınız.

ENGİNHAN: Son 11 koşusunun 9 tanesini kazanarak muhteşem bir işe imza atan bu isim, bu sefer çok sert rakiplerle mücaele edecek olmasına rağmen kalitesini ortaya koyup yine kazanabilir, risk alarak banko yazılabilir. Pist ıslak olsaydı çok daha iyi koşardı ama yinede Halis Karataş ile farklı görünen 4-HABERKAN ve süper durumdaki 7-SONALP usta jokeyi Selim Kaya avantajı ile ciddi rakipleridir. Geniş kuponlarda bu 3 isim birlikte değerlendirilmelidir.

NOS: İzmir'de 2 yarış gören kabiliyetli safkan bugün çoğu kaliteli ama tecrübesiz rakipleri önünde, formunuda geliştirip pisti tam olarak tanıdığı için kazanmaya çok yakındır. Küçük oynayanlar banko tercih edebilirler. Geniş kupon yapacaklar için önereceğim rakipleri şablonumdadır.

Bol şans.

ALTILI ŞABLONUM     :
1.AYAK : 2,3 / 4,5,7
2.AYAK : 4,5,7,1
3.AYAK : 1
4.AYAK : 1,3,5,6
5.AYAK : 2 / 4,7
6.AYAK : 7 / 9,10,3,5,
4

ALTILI GANYAN(2/5/1/5/7/4) :870,08 TL VERMİŞTİR.
 

 

 


Yazarın rumuzu:İşgören, siteye kayıt olduğu tarih: Çarşamba, 05 Mayıs 2010.Yazarın Diğer Yazıları

Yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Theme by Pehlivan