07/09/2009 Elazığ-(Bozdağ)-(tuttu) - (1.284,86 TL)
Yazarlarımız - Yazarlar
Yazar Admin02   
 
 
07 Eylül 2009 Elazığ Yarışları İçin Altılı Yorum ve Tahmini ( Bozdağ )
*Bu sayfa ücretlidir, sayfanın tamamını "güncel olarak" yalnız  abone olanlar görebilmektedir.
Yayınlanma Zamanı : 06/09/2009 - 20:15
 
1.ayak: Yoruma gerek duymadığım sıradan arap atlarına ait bu maiden koşudaki sıralamam şablondadır

2.ayak: Rakiplerinden hayli farklı olan 5-SEY FORCE uygun rakipleri yanında yine birinciliğe uzanmaya yakın görünüyor. Normalde bu atı tek önerecektim. Ancak bugün için mükemmel bir koşu beklediğim bir ismi daha yanına ekliyorum . Bu da 4-KARYA PRENSİ isimli attır. Elazığ pistinde gördüğü iki koşu sonrası tam mesafesine çıkan bu isim ön gruba yakın koşacak olmanın avantajı ile çıktığı gibi bitirebilir dikkat!  
 
3.ayak:  Elazığ pistinin en büyük koşusunda sürpriz bir netice çıkabilir. Bu koşuyu kazanmak at sahipleri ve binicileri için büyük bir onurdur. Bu koşuyu çok daha önce hedef yapıp bazı koşuları pas geçmiş isimler bu koşuya varını yoğunu koyacaktır. Sert bir koşu olacağı kesin. İlk şans vereceğim isim 9-MUZMUHAYCAN isimli attır. Kalitesinin epey altında koşan bu isim bugün çok farklı bir koşu çıkarıp yanına at sokmadan beyaz bayrak ayna yapabilir. İkinci şans verdiğim isim 2-EYLÜL KIZI isimli attır. Stili icabı ön gruba yakın koşması ile ve burdaki binicilerin en iyisi ferit ile koşacak olması ile kesinlikle kuponlara yazılmalıdır. Önde buluşacak bu iki isim birbirlerini fazla yıpratmasa bir ikili çıkabilir bu koşudan. Bu iki atın yanına  3-KAPTAN GÜR , 6-BEYKURUŞ , 5-ALTO isimli atlarıda yazıp bu koşuyu bitiriyorum.. 
 
4.ayak: Banko olarak önereceğim isim tabiki 1-MAYOKA isimli attır.  Aslında son koşusundan sonra ilk koşusunda geçilebileceği izlenimi edinmiştim. Ancak mesafenin lehine dönmesi ile bu tezimi biraz erteledim. İyi hazırlıkları ve iyi anlaştığı binicisi ile kazanacaktır. Günün en sağlam bankosudur. 
 
5.ayak: İlk şans verdiğim isim ekürilerden 10-EKİNOKS NATALMA dır. Yaklaşık 5 aylık bir aranın ardından koştuğu ilk koşusunu çok beğendiğim bu isim bugün ekürisininde yardımı ile birinciliğe uzanabilirler. Şayet binicisi o koşuda biraz daha sabırlı binebilseydi altıncı olduğu koşudan en tabela yaparak ayrılabilirdi. Şimdi koşu görmenin avantajı ve mesafeninde lehine dönmesi ile çok daha iyi bir koşu çıkarmasını bekliyorum. Tek rakibide 1-ADORA isimli attır. Formunun zirvesindeki bu isim mesafenin lehine dönmesi ile tekrar birinciliğe uzanabilir.. 
 
6.ayak: Birbirlerine denk isimlerin koşusundaki şans verdiğim beş isim sırası ile 7-YEKDANE , 14-CENKER , 8-AĞAKAMIŞLI , 9-BAŞHAKAN ve 16-KOPARAL şeklindedir.. 
 
 
 
 ALTILI ŞABLONUM
1.ayak: 1,10,3,4,8,12
2.ayak: 5,4
3.ayak: 9,2,3,6,5
4.ayak: 1
5.ayak: 10,1
6.ayak: 7,14,8,9,16
  

 
ALTILI GANYAN (10/4/5/1/1/14) : 1.284,86 TL VERMİŞTİR. 
 

Yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Theme by Pehlivan